Spor Yapmayı Erteleyenler İçin Hayat Kurtaran Öneriler!

Gönderilme Zamanı07 Ekim 2016 - 22:22
60
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

Bütün kış düzenli egzersiz yapacağına kendi kendine söz verip bunu erteleye erteleye yine yaz ortasına gelenlerden misiniz? Son dakikacılık bir yaşam biçimidir, sizi de anlıyoruz.  İşte sizler için dev hizmet! Egzersizleri rutine yayamayanlar için 2 haftada sonuç veren programa hoş geldiniz!

BAŞLANGIÇ SEVİYESİ

  1. Sırt üstü uzanın, ayak tabanlarınızı birbirine yapıştırıp dizlerinizi kırın ve iki tarafa açarak kendinize yaklaştırın. Ellerinizi başınızın altında birleştirin. Sırtınızı öne getirip birkaç saniye bekleyip yavaşça yeniden uzanın. Bunu 10 kez tekrarlayın.

1

  1. Sırt üstü uzanın, dizlerinizi birleştirip kırın ve kendinize yaklaştırın. Boynunuzu ve başınızı sabit tutmaya çalışarak önce sol sonra sağ kolunuzu 15’er kere yere paralel şekilde ayaklarınıza doğru uzatın.

2

  1. Plank hareketini 5 defalık 10 set halinde tekrarlayın.

3ORTA SEVİYE

  1. Sırtüstü uzanın, ayaklarınızı ve bacaklarınızı bedeninize 90 derece olacak şekilde yukarıya uzatın. El parmaklarınızla ayak uçlarınıza uzanabildiğiniz kadar uzanın. Bunu da 15 tekrarlık 2 set halinde yapın.

4

  1. Yere sırtüstü uzanın. Ellerinizi başınızın altında birleştirin. Sağ dirseğiniz sol dizinize, sol dirseğiniz sağ dizinize gelecek şekilde sırtınızı düz tutarak 15’lik tekrarlar halinde iki set yapın.

5

İLERİ SEVİYE

  1. İki sandalyeye ihtiyacınız olacak. Sırt kısımları karşı karşıya gelecek şekilde iki sandalyeyi koyun. Avuç içleriniz ile üst kısımlarından kavrayın. Omuzlarınız aşağıda, boynunuz rahat pozisyonda olsun. Yavaşça dizlerinizi kendinize doğru çekin. Bunu 10 tekrarlık 3 set halinde yapın.

6

  1. Yere sırtüstü uzanıp kollarınızı iki yana tamamen açın. Sırtınızın üst kısmı yerde olacak şekilde dursun. Bacaklarınızı birleştirip olabildiğince dik açıya yaklaşacak şekilde bir sağa bir sola dönün. Bunu 15’lik 3 set halinde tekrarlayın.

7

  1. Bir spor topu alın, kollarınızı kulaklarınız hizasında açıp ayaklarınızı topun üzerine koyun. Sırtınız olabildiğince düz olsun. Sırasıyla ayaklarınızı toptan bir iki santim yukarı kaldırıp indirin. 15 tekrarlık 2 set de bu şekilde yaparsanız, uzun ayların diyetini ödemiş olursunuz.

8

 

Yine de belki son dakikacılıktan kurtulmayı da orta vadede düşünebilirsiniz :)

Kaynak: Bright Side

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.