Sadece Bir Sandalyeyle Yapabileceğiniz 6 Egzersiz!

Gönderilme Zamanı19 Ocak 2017 - 12:39
5
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

Spor yapmak için ille de bir spor salonuna kaydolmak gerekmiyor. Evinizdeki tek bir sandalye bile eğer hareket etmek istiyorsanız sizin için yeterli. Sandalyeyle yapabileceğiniz bu altı hareketi ikişer dakikalık dinlenme süreleri katarak 10 tekrarla yaparsanız farkı göreceksiniz. Yorulma durumunuza göre bir, iki ve üç set halinde yapabilirsiniz. Eğer yeni başlıyorsanız önce bir, sonra iki, sonra üç sete çıkarabilirsiniz.

1. Şınav

hg

İki ayağınızı da sandalyeye koyun ve ellerinizi, omuz hizanızdan biraz daha geniş şekilde açın. Bu şekilde yere eğilebildiğiniz kadar eğilin.

2. Triseps Dips

hg1Sandalyeye arkanız dönükken iki elinizi sandalyeye koyun, dirsekleriniz sandalyeye 90 derece açı yapacak şekilde oturun. Kollarınızdan güç alarak yere doğru eğilin ve kalkın.

3. Bulgar Squatı

hg2

Sandalyeden bir omuz genişliğinde ileride durun. Evdeyseniz elinize ağırlık alabilirsiniz ama şart değil. Sağ ayağınızı arkaya, sandalyeye koyun, bu şekilde yere doğru eğilin sonra eski pozisyonunuzu alın. 10 tekrardan sonra, sol ayağınızı sandalyeye koyarak tekrarlayın.

4. Kalçalar İçin Yan Plank

hg3

Sandalyeye dik bir şekilde, iki ayağınız sandalyede, bedeniniz kolunuzun üzerinde olacak şekilde yatın. Kalçalarınızı aşağı doğru bastırın, geri gelin. Çok küçücük bir hareket gibi görünür ama etkisini hissedeceksiniz.

5. Tek Bacak Kalça Hareketi

hg4

Sırt üstü sandalye önünüzde olacak şekilde yere uzanın. Sol ayağınızın topuğu sandalyede, sağ ayağınız dik ve havaya bakacak şekildeyken sol topuğunuza iyice bastırın ve sağ ayağınızı yukarı doğru itin. 10 tekrardan sonra bacak değiştirin.

6. Yuvarlak Tekme

hg5

Sandalyenin arkasında durun. İsterseniz elinize ağırlık alabilirsiniz. Sağ ayağınızla sandalyenin üzerinden önce sola sonra sağa tekme atın, 10 tekrardan sonra bacak değiştirin. Eğer sandalyenizin arkası çok uzun geliyorsa koltukla da deneyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, sadece bir sandalye bile egzersiz yapmak için yeterli…

Kaynak: News Health

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.