Sabahları “Beş Dakika Daha” Diyenlere Harika Bir Sürpriz!

Gönderilme Zamanı29 Ağustos 2016 - 12:34
31
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

Sabahları erkenden kalkıp spor salonuna gitmek ya da yürüyüşe çıkmak size zor mu geliyor? Masa başındayken yapılabilecek egzersizler için de açık ofis ortamınız uygun mu değil? Sizi harekete geçirmek için bu defa yataktan çıkmanızı bile gerektirmeyecek önerilerimiz var! Yeter ki siz formda kalmaya niyetli olun!

Bu egzersizler sayesinde modunuzu yükseltmiş, omurganızı düzeltmiş ve iç organlarınızın uyumla çalışmasına yardım etmiş olacaksınız. Öncelikle uyanır uyanmaz yataktan fırlayıp yatağınızı düzeltmeye çalışmayın. Yanlış okumadınız size tam da o hep istediğiniz “5 dakika daha” yı veriyoruz.

Kaynak: Bright Side

1. Eriyen Dondurma

Eriyen Dondurma
Yatakta sırt üstü uzanıp iyice gerinin. Sonra bir havluyu yaklaşık 8 cm çapında bir rulo haline getirip bel boşluğunuzdan biraz daha yukarıya, sırtınıza doğru yerleştirin. Kollarınızı başınızın iki yanından yukarı doğru uzatın. Buradaki püf nokta; kollarınızı yukarıya doğru ileri fırlattıktan sonra nefesinizi düzenleyip güneşin altında eriyen ve erirken de gülümseyen bir dondurma olduğunuzu hayal etmek. Gülümseyin; gözleriniz, dudaklarınız, hatta beliniz, göbeğiniz ve tüm vücudunuzla gülümsediğinizi hissedin.

2. Yıkamak

Yıkamak
Havluyu boynunuzun altına yerleştirin. Ellerinizle sanki yüzünüze su akıyormuş gibi yüzünüzü yıkama hareketi yapın. Önden başlayıp arkaya doğru; kulaklarınızın etrafına kadar ellerinizle yıkama hareketi yapmaya devam edin. Sonra aynı hareketi; boynunuz, göğsünüz ve mideniz için de yapın.

3. Kolları Kurtarmak

Kolları Kurtarmak
Havlu halen boynunuzun altındayken; sağ elinizi sol elinize alın ve serçe parmağınızın ucundan dirseğinize kadar avucunuz ile ovun. O kolda kötü olan ne varsa onu ittirip, söküp attığınızı hayal edin. Aynısını diğer kolunuza da uygulayın.

4. Bacakları Kurtarmak

Bacakları Kurtarmak
Aynı pozisyonda sırt üstü yatarken; dizlerinizi hafifçe dik pozisyona getirin. Sırayla her iki ayağınızı da ayak parmaklarından başlayıp topuktan dize kadar dikkatle ovun. Bu şekilde bacaklarda kötü olan ne varsa sıyırın.

5. Bastığımız Yerler

Bastığımız Yerler
Topuklarınızın yürürken yere değen noktasını bulun ve baş parmaklarınız ile buraya iyice bastırın. O noktayı her bir parmak için de tespit edip bastırabilirsiniz.

6. Gerinme

Gerinme
Bu aslında bildiğimiz gerinme hareketi ama genelde sabah paniği ile yapmayı unutuyoruz. Sırt üstü yatarken ellerinizi başınızın ilerisinde birleştirin; ayak parmaklarınız yukarıyı göstersin. Ellerinizi ileri iterken ayaklarınızı da balerin gibi ileri itip sonra tekrar parmak uçlarınız yukarıyı gösterecek şekilde hareket ettirip esneyin.
  • Şimdi yavaşça yataktan kalkabilirsiniz! İnanın bugün, önceki günlerden çok daha zinde ve kolay geçecek!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.