Daha Mutlu Ve Formda Bir Hayat İçin 7 Alışkanlık!

Gönderilme Zamanı27 Mart 2017 - 17:09
2
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

mutlu_hayatHayat her zaman güllük gülistanlık bir bahçe değildir. Öfkelenebiliriz, yorulabiliriz, sıkılabiliriz, duygularımız gün içinde bir uçtan bir uca değişebilir. Ancak insan beyni, yeniden güçlenmek ve değişmek konusunda gerçekten yeteneklidir. Daha mutlu ve daha sağlıklı bir yaşam için alışkanlıklarınızı değiştirebilir, beyninizi yeniden programlayabilirsiniz.

1. Hayır Demeyi Öğrenin

Başkalarını mutlu etmeye çalışırken kendinizi mutsuz etmemeyi öğrenin. Evet, kimseyi kıramıyorsunuz, evet, arkadaşlarınız sizin için çok değerli ama insanların isteklerini karşılarken kendinizinkileri göz ardı ediyorsunuz. Kendinizi önemseyin. Öncelikle size hiç hitap etmeyen veya gerçekten işiniz olduğu zamanlar hayır demeye başlayın. Sonrası kendi kendine gelecektir.

2. Tutkunuzu Bulun Ve Peşinden Gidin

İş, aile, arkadaşlar üçgeni arasında sevdiğiniz şeylerin peşinden gitmek kolay değil. Haftada bir saatinizi tutkunu olduğunuz bir şeye ayırın. Lisede resim mi yapıyordunuz? Briç mi seviyorsunuz? Doğa yürüyüşleri size iyi mi geliyor? Balık tutmak mı? Ne olduğu size kalmış ama tutkularınıza zaman ayırmanın size iyi geleceğini göreceksiniz.

3. Negatif İnsanlarla İletişimi Kesin

Hayatı daha mutlu ve daha sağlıklı yaşamak için hayatınızdan negatifliği atın. Negatif insanlarla mümkün olduğunca muhatap olmayın. Zira negatif insanlar pozitif enerjinizi emer ve yerine negatifliği, şikayetleri, suratsızlığı koyar. Siz negatif insanlarla onları yukarı çekmek için konuştukça siz aşağı çekilirsiniz. Siz, sizi cesaretlendiren, sizinle gerçekten ilgilenen, şikâyet etmeyen, çözümcü insanlarla birlikte var olun.

4. Stresi Yönetin

Stres pek çok sıkıntının başı. Özellikle de mutlu bir hayatın tam karşısında. İş, aile ya da ilişkilerden kaynaklansın stres, siz onu besledikçe büyür. Ancak stresle başa çıkabilecek gücünüz her zaman var, bunu sakın unutmayın. Stres seviyeniz arttığında kalkın kısa bir yürüyüşe çıkın, meditasyon yapın, hiçbirini yapamıyorsanız derin bir nefes alıp stres yaptığınız konuda büyük resme bakmaya çalışın. Büyük resme baktığınızda her şey size çok daha kolay halledilebilir görünecektir.

5. Daha Çok Uyuyun

Her zaman söylüyoruz, uyku çok önemli. Gece televizyon izlemeyi, sosyal medyada gezinmeyi bırakın ve erken yatın. Uyku duygularınızı düzenler, endişeyi azaltır, sizi sakinleştirir ve üretkenliğinizi artırır.

6. Bir Sabah Rutininiz Olsun

Evet, bazılarımız sabah erken uyanmaktan hoşlanmıyor. Ancak sabahları sizi yataktan kaldıracak bir sabah rutini edinmeye çalışın. Meditasyon, yoga, yürüyüş, sabah kahvesi, gazete okuma, aklınıza ne gelirse. Sizi yataktan kaldıracak güzel şeyler hayal ederek yatın.

7. Eşyalara Değil, Deneyimlere Önem Verin

Evet, o güneş gözlüklerini çok beğendiniz, o kazakta gözünüz kaldı. Ancak bir eşya almanın mutluluğu kullandıktan sonra biter, ancak bir deneyim hep sizinle kalır. Yeni giysiler yerine kısa bir tatil, güneş gözlüğü yerine arkadaşlarınız ve ailenizle bir yemek her zaman hatırlanacaktır.

Unutmayın, hayatta her şey ama her şey sizin elinizde!

Kaynak: Cheatsheet

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.