Formda Kalmak İçin 5 Davranış Değişikliği!

Gönderilme Zamanı20 Ekim 2016 - 18:08
23
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

shutterstock_124553506Formda kalmak için günlük hayatınızda yapacağınız bazı küçük değişiklikler yeterli. Alışveriş listenizden, kullandığınız tabağa kadar seçimleriniz küçük ama değerli.

1. Küçük Tabaklar Kullanın

Doymuş hissetmek aslında fiziksel bir şey evet, vücudunuzun yemek ihtiyacı kendi kendini belirler. Ancak bazı günler koca bir tabak yemiş olmanın iyi hissettirdiği de bir gerçek. Küçük tabaklar kullanırsanız, çok yemiş gibi hisseder ve aslında çok yemiş olmazsınız.

2. Aklınıza Geldiği Her An Su İçin

Dünyanın en bilindik formda kalma tavsiyesi bol su içmek. Ancak bunu bilmek yapmaya yetmiyor. Bu yüzden su içmeyi ertelemek veya daha çok susamayı beklemek yerine, aklınıza her geldiğinde su içmelisiniz. Bunun için en kolay yol, görüş alanınızda bir şişe su bulundurmak. İçine nane, limon, salatalık, zencefil de ekleyebilirsiniz. Hem görüntüsü iştah açıcı hem kokuları nefis.

3. Evdeki Sağlıksız Yiyeceklerden Kurtulun

Market raflarını yerleştirirken bile göz hizası önemlidir, bilirsiniz. Bu yüzden sağlıksız yiyeceklere ulaşımınızı zorlaştırmak basit ama etkili bir çözüm. Yüksek kalorili, sağlıklı yağlar kullanılmayan yiyeceklerin evde olmadığını bilirseniz, yemezsiniz de. Bu yüzden mutfakta göz hizanızda her zaman sağlıklı yiyeceklerin olmasına dikkat edin.

4. Suçlu Hissetmeyin

Her sağlıksız yemek yediğinizde suçlu hissetmeyin. Yemeklerle duygusal bağ kurmak, sık sık başa dönmenize neden olur. Yediğinizin tadını çıkarın. Hiçbir şey dünyanın sonu değil.

5. İyi Hissetmeyi Formunuza Bağlamayın

Yataktan iyi düşüncelerle kalkın, her gün iyi hissetmeye motive olun. Mutluluğunuzu iyi görünmeye bağlamayın. Başarıya giden yolda iyi hissetmek anahtardır.

Bu davranış değişikliklerini hayatınızın tamamına yaydığınızda, hiç zorlanmayacaksınız ve formunuzu her zaman koruyacaksınız.

Kaynak: Life Hack

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.