Formda Bir Yaşam İçin Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin!

Gönderilme Zamanı22 Eylül 2016 - 17:56
11
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

Bağışıklık sistemi formda bir yaşamın en büyük göstergesidir. Kendimizi daha formda hissetmek için bağışıklık sistemimizi korumak ve güçlendirmek gerekir. Bunun için öncelikle yapılması gerekenler; doğru beslenme, aktif yaşam, bol su tüketimidir. Bağışıklık sisteminize gözünüz gibi bakmanızı sağlayacak önerileri aşağıda sizler için derledik.

1.

Gün içerisinde en az iki litre su tüketin. Besinlerin hücrelerimize ulaşmasını sağlayan su, bakterilerin ve virüslerin etkisiz hale gelmesine yardımcı olur. Aynı zamanda su, kanın bütün hücrelere yeterli oksijeni taşımasını sağlar. Bu durumda vücudun tüm sistemleri yeterli şekilde çalışır.

2.

Kafein, alkol ve sigaranın aşırı kullanımı da bağışıklık sistemini olumsuz etkileyecek alışkanlıklar içerisinde yer alır. Bu alışkanlıkları terk ederek veya azaltarak yerlerine tam gıdalar, taze meyve ve sebze suları ekleyebilirsiniz.

3.

Uyku düzenine dikkat etmek de savunma mekanizmanızı olumlu etkileyecektir. Her yetişkin 7 ila 9 saate kadar uyumalı. Daha iyi bir uyku için ise düzenli spor yapmak, yatmadan önce kafein ve alkolden uzak durmak, oda sıcaklığını uygun hale getirmek gerekiyor.

4.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için yapabileceğiniz bir diğer şey ise egzersiz! Düzenli yapılan egzersiz, stresinizi azaltır, kemik erimesi, kalp hastalıkları ve bazı kanser hücrelerinin oluşumunu önler. Bu nedenle haftada birkaç kez düzenli spor yapmaya gayret edin. Yürüyüş, bisiklet, yüzme, yoga, golf veya tenis… Hareket ettiğiniz sürece hiçbirinin zararı yok, ama faydası çok…
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.