Dört Adımda Sonbahar Yorgunluğunu Yenin!

Gönderilme Zamanı20 Eylül 2016 - 15:39
0
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

shutterstock_310459334Sonbaharın gelişi pek çok insanı melankolik bir ruh haline sokar. Bol güneş, deniz, kum, keyifli sıcak akşamların bitişi hüzünlü ancak sonbaharı karşılarken yaza özlem duymak yerine sarı yaprakların, şehrin de tadını çıkarabilirsiniz.

1. Takvimi İşaretleyin

Takvimler Eylül, Ekim ayını gösteriyor, çocuklar okula başladı, evde yalnız kaldınız. Ancak hafta sonları okullar tatil, yakın yerlere kaçarak sonbahar hüznünü biraz olsun kovalayabilirsiniz. Bol bol plan yapın, bir hafta sonu ormanda yürüyüş, bir hafta sonu deniz kenarında kahvaltı, belki de yakın destinasyonlarda bir gecelik kısa bir tatil… Hepsi size iyi gelecek. Ailecek plan yapmanın eğlencesi de cabası…

2. Kariyeriniz İçin Bir Fırsat Olarak Görün

Sonbaharı kendinizi yenilemek, kariyerinizde sıçrama yapmak için bir fırsat olarak görebilirsiniz. Bu tür planlar için ille de yılbaşını beklemek yersiz aslında, tatilinizi yaptınız, dinlendiniz, şimdi hazırsınız. Kendinize bir hedef koyun, ertelediğiniz şeylere başlayın, yeni bir dil öğrenin, işiniz için yararlı olacak bir sertifika programına katılın. Mevsimle birlikte değişin.

3. Yenilenin

Saçınızın modelini, rengini değiştirin, yeni giysiler alın, eskileri bir hayır kurumuna, bir derneğe, ihtiyacı olanlara dağıtın. Bunu çocuklarınızla birlikte yapın, onlar da kullanmadıkları giysileri bağışlamayı öğrensinler. Tutkularınızın peşinden gidin. Yemek yapmayı mı seviyorsunuz? Bir yemek kursuna gidin, motosiklete merakınız mı var? Motosiklet kullanmayı öğrenin, olmadı kendinize bir bisiklet ve kask alın, işe her zaman gittiğiniz yolu değiştirin. Spor yapmıyorsanız spora, spor yapıyorsanız yogaya başlayın. Bedeniniz değişmek istediğinizi anlayacak ve size cevap verecektir.

4. Evin Tadını Çıkarın

Evde o en sevdiğiniz kanepenin, yatağın, mutfağın o güzel köşesinin tadını çıkarın. Daha çok kitap, dergi okuyun, biraz yemek yapmayın, dışarıdan söyleyin, çocuklar, eşiniz yemek yapsın, biraz evde tembellik edin. Yaprakların dökülüp sararması, inceden bir rüzgâr çıkmasının tadını çıkarın. Sakin yürüyüşler yapın, şehrinize biraz yakından bakın, müzeleri yeniden gezin, şehrin de evin de, mevsimin de tadını çıkarın. Yaz yine gelecek.

Mevsim değişiyor, siz de değişmek için kendinize fırsat verin.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.