Su İçmenizi Kolaylaştıracak 8 Harika Öneri!

Gönderilme Zamanı03 Ağustos 2016 - 09:44
53
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

Su içmenin formda kalmak ile ilgisinin ne denli büyük olduğunu herkesin bildiğinden şüphemiz yok… Ancak birçokları buna rağmen düzenli su içmenin zevkli bir eylem olmadığını düşünür ve suyu sevmediklerini söylerler. Buradan hareketle su içmeyi daha cazip hale getirecek basit tariflerin fotoğrafları ile su içmek için sizleri harekete geçmeye davet ediyoruz. Hadi o zaman önce bir bardak suyu yanımıza alalım, sonra bu tariflere birlikte göz atalım. 😊

Kaynak: Bright Side

1. Limon ve Çilek

Limon ve Çilek
Büyük bir bardağın içine ince doğranmış birkaç limon dilimi ve birkaç adet çilek ekleyin. Geri kalan meyve parçalarının suyunu sıkıp bardağınıza ekleyin. İsteğinize bağlı olarak biberiye ya da nane yaprağı da ekleyebilirsiniz.

2. Portakal, Misket Limonu ve Limon

Portakal, Misket Limonu ve Limon
Bir kavanozun içine dilimlediğiniz meyveleri ekleyin. Daha sonra kalan meyve parçalarının suyunu bardağınıza sıkın ve bol su ekleyin.

3. Nane ve Ananas

Nane ve Ananas
Bir bardağın içine doğradığınız ananas parçalarını ekleyin ve üzerine bir parça nane yaprağı koyun. Bardağı su ile doldurduktan sonra servise hazır hale getirebilirsiniz.

4. Ahududu ve Misket Limonu

Ahududu ve Misket Limonu
Misket limonunu ince dilimler halinde doğrayın. Ardından bu dilimlerden birkaçını bir bardağın içine, ahududu ile birlikte ekleyin. Suyu, hazırlamış olduğunuz bu bardağa ekleyerek afiyetle içebilirsiniz.

5. Böğürtlen ve Ada Çayı

Böğürtlen ve Ada Çayı
Böğürtlen tanelerini bardağınızın içine ekleyin ve üzerine suyu dökün. Son olarak suyunuza çok az ada çayı yaprağı ekleyebilirsiniz.

6. Limon, Zencefil ve Ananas

Limon, Zencefil ve Ananas
İhtiyacınız olan şeyler; yarım limon, bir yemek kaşığı zencefil ve yarım bardak doğranmış ananas. Bunların hepsini bir bardağın içine ekleyin ve ardından bardağı su ile doldurun.

7. Karpuz ve Biberiye

Karpuz ve Biberiye
Bir dilim karpuz içini ezerek bardağınızın içine koyun ve üzerine çok az biberiye ekleyin. Eğer biberiyeden çok hoşlanmıyorsanız, bardağınızı çok fazla karıştırmadan üzerine suyu ekleyebilirsiniz.

8. Nane, Salatalık ve Limon

Nane, Salatalık ve Limon
İnce ince doğradığınız salatalık dilimlerinizi bardağınızın içine koyun, ardından üzerine su doldurun. Bir dilim limon ekledikten sonra tercihiniz doğrultusunda taze nane yaprağını da üzerine koyabilirsiniz.
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.