Formda Tutan 9 Pratik Yeme Alışkanlığı!

Gönderilme Zamanı12 Ocak 2017 - 15:46
3
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

Günlük hayatınızda kullanabileceğiniz küçük taktiklerle formda kalmanız kolaylaşabilir.  Her zaman yediğiniz içtiğiniz besinlerde yapabileceğiniz değişikliklere birlikte göz atalım.

1. Buz Yardımıyla Fazla Yağdan Kurtulun

beslenme3Modern bilimin mucizelerinden biri, yağlı bulduğunuz çorba, sos, ya da sulu yemek yağından arınsın istiyorsanız, ihtiyacınız sadece buz. Buz kalıplarını yemeğe daldırın, yağı hemen etrafında toplayan buz kalıbını erimeden alın.

2. Çiğneyin Ve Çiğnemeye Devam Edin

Beslenme---1Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, yavaş yemek yiyen, çok çiğneyen insanlar hem yemeğin tadını çıkarıyor hem de doğal olarak daha az yemek yiyor. Tabakları hazırlayın ve her lokmayı iyice çiğnemeden sakın yutmayın.

3. Küçük Kırmızı Tabakları Kullanın

beslenme-4İtalya’da yapılan bir araştırmada, kırmızı tabağa konan krakerlerin diğerlerinden daha az yendiği tespit edilmiş. Kırmızının, mavi, beyaz ve benzer tonlardaki tabaklardan daha az tercih edilmesinin nedeni ise rengin tehlikeyi çağrıştırıyor olması. Yine aynı araştırmada küçük tabağın tüketim dürtüsünü engellediği de tespit edilmiş. Dolayısıyla artık yemekler küçük kırmızı tabaklarda yenecek.

4. Her Öğünde Sebze

beslenme-5Pennsylvania’da yapılan bir araştırmada, öğünlerinin yalnızca 1/4’ünde sebze tüketmek, toplamda size 350 gram daha az kalori demek. Dolayısıyla unutmayın, her öğünün en az dörtte birini sebzeyle tamamlayın.

5. Sirkeyi Sevin

Beslenme-2Sirkenin temeli olan asetik asit, doygunluk hissini artırır. Aynı zamanda yapılan araştırmalarda glikoz seviyesini düşürdüğü ve yağ yıkımına yardımcı olduğu da saptanmıştır. Salatanıza dökmekten çekinmeyin, hatta çorbanıza koyabilir ya da her yemekten evvel iki kaşık içebilirsiniz.

6. Yumurta Hayatınızın Bir Parçası

beslenme-6Louisiana’da yapılan bir araştırmada, bilim insanları, diyetlerinde yumurta olan insanların olmayanlardan daha fazla kilo verdiğini tespit etti. Protein kaynağı olmasının yanında doyuruculuktan da tam puan alan yumurtanın sadece beyazını da yemeniz gerekmiyor.

7. Salatayı Çok Renklendirmeyin

beslenme-7Diyetlerin olmazsa olmazı salatalar ve bir süre sonra yeşil yeşil can sıktıklarından üzerine eklediğimiz faydalı renkler. Yine araştırmalar diyor ki,ki ister peynir, ister fındık-ceviz, ister kuru meyve, ister avokado olsun; salatınızı renklendirmek için her seferinde tek birini tercih edin.

8. Suyu Bulandırın

Beslenme-8Suyun alkali düzenin önemi ile ilgili her gün bir makaleyle karşılaştığımız günlerden geçiyoruz. Bu kadar insanın bir bildiği olmalı. Su vücut için gerekli ama mineraller ve alkali düzeyi de bir o kadar önemli. Araştırmalara göre, alkali düzeyinin yüksekliği, vücudun ihtiyacı olan mineralleri almasını sağlarken, neden olduğu bazı kimyasal reaksiyonlarla da organların korunmasına yardımcı oluyor. Dolayısıyla ne yapıyoruz? Suyumuza biraz karbonat ekliyoruz.

9. Lif Tüketin

Beslenme-9Lifli sebzeleri zaten diyetisyeniniz yazdı, diyetisyene gitmiyorsanız bile her rejim yapan insan gibi biliyorsunuz ki gerekliler, peki ya meyveler? Lifli meyveler de en az lifli sebzeler kadar faydalı. Hem şeker ihtiyacınızı karşılıyor hem de lifleriyle vücuda katkı sunuyor. Kuru erik, avokado ve böğürtlen lif bakımından zengin meyveler, ayrıca tok da tutuyorlar.

Kaynak: lindseyreviews.com

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.